Masz wielkie marzenia o zorganizowaniu małej szafy?
Posiadanie małej szafy nie jest rzadkością, ale jej optymalizacja może być trudna. Niezależnie od tego, czy przeprowadziłeś się do nowego miejsca i potrzebujesz reorganizacji, czy też mieszkasz w starszym domu z malutką szafą, oto wskazówki, które pomogą Ci zapanować nad Twoją szafą za pomocą kilku pomysłów.


Usprawnij i schowaj


Najpierw uporządkuj swoje rzeczy i określ, co musi mieszkać w Twojej szafie, a jakie przedmioty mogą znaleźć nowy dom. Oprócz przekazywania przedmiotów, których już nie potrzebujesz, jest to również świetna okazja, aby wyjąć ubrania, których obecnie nie nosisz. Od spodni narciarskich po kostiumy kąpielowe – nie każdy przedmiot musi znajdować się w Twojej małej szafie w tym samym czasie. Rozważ dodanie schowka pod łóżkiem na przedmioty sezonowe.


Kup schowek pod łóżkiem


Po usunięciu wszystkich niepotrzebnych elementów czas na uporządkowanie i optymalizację. Istnieje wiele sposobów organizowania ubrań i butów, niezależnie od tego, czy klasyfikujesz ubrania według rodzaju ubioru, koloru czy pory roku. Zastanów się, co najlepiej pasuje do Twojego stylu życia. Wolisz mieć rotację swetrów z przodu? Czy lubisz oglądać wszystkie swoje buty na wystawie? Określając swoje priorytety, możesz sprawić, by Twoja szafa pracowała dla Ciebie. Pozwoli to również zaoszczędzić czas pod koniec dnia, ponieważ dokładnie wiesz, dokąd wszystko idzie i nic nie zostaje przypadkowo rozrzucone.

Wybierz rozwiązanie do butów


Kochasz wyprzedaż butów i nie pomożesz się powstrzymać od zakupu kolejnej pary? Jednym z najłatwiejszych sposobów na natychmiastowe ulepszenie szafy jest uporządkowanie butów. Półka na buty nad drzwiami to świetna opcja do małych szafek. Wykorzystuje przestrzeń z tyłu drzwi, która jest często zaniedbywana. Jeśli masz składane drzwi szafy, możesz zamiast tego użyć wiszącego organizera na buty. Nie mieszczą tak wielu butów, ale mogą pasować do większych par. Możesz również wyjąć buty z szafy i użyć półki na buty lub trzymać je pod łóżkiem.

Zmaksymalizuj swoją przestrzeń


Po opanowaniu sytuacji w butach czas przejść do ubrań. Jednym z najlepszych rozwiązań umożliwiających maksymalizację małej szafy jest dodanie systemu organizacji szafy. Różnią się one rozmiarami i dają możliwość dodania szuflad, drugiego wieszaka na ubrania, szafek i nie tylko. Tradycyjne szafy oferują tylko jeden stojak na ubrania, pozostawiając dużo niewykorzystanego miejsca pod wiszącymi koszulami i swetrami. Dodając drugi wieszak na ubrania lub system szuflad, możesz uzyskać dwa razy więcej miejsca na przechowywanie.

Ulepsz wieszaki


Innym sposobem, aby wydobyć więcej z szafy, jest zastąpienie plastikowych wieszaków aksamitnymi. Nie tylko są cieńsze niż tradycyjne wieszaki, ale także zapobiegają zsuwaniu się ubrań.
Skorzystaj z zalet koszy do przechowywania i przegródek do półek
Teraz, gdy masz już posortowane buty i uporządkowane ubrania, prawdopodobnie masz różne rzeczy, takie jak szaliki lub bluzki treningowe, które nadal potrzebują swojego miejsca. Rozwiązaniem dla tych przedmiotów jest kosz lub pojemnik. Pojemniki idealnie przylegają do podłogi lub na półce w szafie i są idealne do zbierania luźnych przedmiotów. Inną sztuczką jest użycie przegródek na półki, aby podzielić złożone ubrania. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku stosów swetrów lub luźnych przedmiotów, takich jak kopertówki i torebki.

Weź pod uwagę wieszak na ubrania lub szafę


Po wszystkich wysiłkach organizacyjnych, co masz zrobić, jeśli nadal nie masz wystarczająco dużo miejsca? Rozważ dodanie kolejnego miejsca do przechowywania w postaci wieszaka na ubrania lub szafy. Wieszak na ubrania to świetna opcja, jeśli masz kilka rzeczy, którymi chcesz się pochwalić. Szafa jest idealna do utrzymywania porządku i przechowywania rzeczy.