Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Góry mają w sobie coś magicznego, nic więc dziwnego, że przyciągają do siebie turystów z najdalszych zakątków świata. Powstało wiele sportów górskich, a każdego roku profesjonalni wspinacze górscy wyznaczają nowe szlaki i szczyty do zdobycia. Szeroki wybór profesjonalnego sprzętu sportowego, jaki ma do zaoferowania sklep trekkingowy 8a.pl, pozwoli przygotować się do wyprawy każdemu miłośnikowi długich, pieszych wycieczek górskich.

Dobierz profesjonalne buty trekkingowe – sklep trekkingowy 8a.pl

Profesjonalni wspinacze górscy mawiają, że dobre buty to podstawa. Mimo że buty do wspinaczki oraz buty trekkingowe to dwa oddzielne tematy, to trudno się z profesjonalistami nie zgodzić w tej kwestii. To właśnie od wyboru odpowiednich butów zależy powodzenie każdej wyprawy. Obuwie trekkingowe musi być przede wszystkim wygodne, nie może uciskać stopy, uwierać i przeszkadzać podczas marszu. Nabawimy się przez to bolesnych otarć i odcisków. Buty muszą być idealnie dopasowane do naszej stopy, dzięki czemu możemy uniknąć urazów np. skręcenia stawu skokowego. Przed wyborem odpowiedniego modelu, warto zastanowić się, po jakim terenie zamierzamy chodzić. Jeśli szukamy wygodnego obuwia do poruszania się w mieście lub podczas lekkich i przyjemnych pieszych wycieczek górskich, idealnymi  butami będą niskie modele o stosunkowo miękkiej podeszwie. Natomiast jeśli wybieramy się w góry na kilka dni ostrego marszu po zróżnicowanym terenie, powinniśmy zdecydować się na obuwie wysokie z twardą solidną podeszwą. Szczególną uwagę należy zwrócić na oddychalność materiału, z którego wykonano buty oraz ich wodoodporność.

Sklep turystyczny – wybierz spodnie do trekkingu w górach

Zarówno w przypadku obuwia, jak i odpowiedniej odzieży trekkingowej najważniejsza jest wygoda – spodnie nie mogą krępować ruchów. Powinny być uszyte z materiałów odpornych na zniszczenia oraz warunki pogodowe. Pogoda w górach bywa bardzo zmienna i dobrze jest mieć na sobie odzież, która idealnie sprawdzi się zarówno w upalne, słoneczne dni, jak i chłodne, deszczowe wieczory. Dobrze, gdy spodnie trekkingowe są wykonane ze szybkoschnących materiałów. Dzięki temu świetnie nadają się na kilkudniowy biwak pod namiotem. Powinny również przepuszczać powietrze, by uniknąć odparzeń i otarć skóry.

Spodnie powinny być komfortowe i funkcjonalne. Podczas kupowania spodni zwróć również uwagę na:

  • luźny krój – gwarantuje dużą swobodę ruchów
  • nogawki regulowane ściągaczem – nie jest to konieczność, ale zdecydowanie poprawia to komfort, a także pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała
  • duża ilość kieszonek – zmniejszysz ciężar plecaka wkładając drobne przedmioty do kieszeni spodni
  • odpinane nogawki – przydatne podczas nieoczekiwanej zmiany pogodowej
  • profilowane kolana – zapewniające lepszą swobodę ruchów.

Sklep trekkingowy – dobierz odpowiedni plecak na wyprawę i trekking w górach

Wielkość plecaka górskiego zależy od tego, na ile dni planujemy naszą wycieczkę czy wyprawę górską, a także ilości potrzebnego sprzętu, który musimy mieć przy sobie. Jeśli wybieramy się na jednodniowy spacer podziwiając piękne okoliczności przyrody, wystarczy nam plecak małych lub średnich rozmiarów, w którym będziemy przechowywać prowiant, wodę i dodatkową bluzę czy spodnie. Jeśli organizujemy wyjazd na kilka dni koniecznie powinniśmy wybrać większy plecak, który pomieści śpiwór, namiot i inne potrzebne rzeczy. Jeśli zabieramy ze sobą sprzęt elektroniczny wygodnie jest go schować w kieszeniach plecaka, dlatego duża ilość komór i kieszeni to kolejna rzecz na jaką powinniśmy zwrócić uwagę. Duże plecaki, dostępne na 8a.pl powinny posiadać regulację szelek i pasa biodrowego, dzięki temu możemy dopasować go do swojej sylwetki, a przez to uczynić dźwiganie jeszcze bardziej komfortowym.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.