Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Choć okres wakacji już za nami, to czas urlopu dla części z nas z pewnością dopiero nadejdzie. Ponieważ nasz kraj nie rozpieszcza pogodą, a już na pewno nie gwarantuje tej gorącej i słonecznej, wielu ludzi, kochających ciepło i niewyobrażających sobie wypoczywać w chłodzie, decyduje się na spędzenie wolnych dni właśnie w ciepłych krajach.

Podczas wakacji w takim miejscu, niezbędnym elementem garderoby jest oczywiście kostium kąpielowy. Wiadomo, że powyższe, choć piękne, ujawniają wszelkie choćby najdrobniejsze i pozornie niewidoczne, mankamenty naszej sylwetki. Choćby z tego powodu, warto zadbać o dobry stan naszej psychiki i wybrać kostium odpowiedni dla naszej figury.

Wybór kostiumu kąpielowego odpowiedniego dla sylwetki

Zanim zdecydujemy się na kupno kostiumu kąpielowego, dobrze jest określić typ posiadanej sylwetki. Rozróżniamy jej cztery rodzaje, niekiedy określane literowo, czasem – owocowo, a czasem też geometrycznie. Tak, czy inaczej wyszczególnić możemy: figurę typu jabłko, inaczej określaną figurą o typie “O” lub okrąg. Charakteryzują ją szersze ramiona, biust i biodra. Figurę o typie gruszki -”A” lub inaczej trójkąt, którą cechują wąskie ramiona, szerokie biodra i masywne uda. Figura w kształcie litery “X” – klepsydry, wyróżnia się bardzo kobiecą sylwetką. Cechują ją zarysowana talia, płaski brzuch oraz zbliżone wymiary biustu i bioder. Ostatnim, z rozróżnianych typów figur jest papryka, inaczej określana literą “H” albo też typem prostokąta, charakteryzująca się równie szerokimi ramionami jak i biodrami, brakiem wcięcia w talii – typ ten określany jest inaczej chłopięcym.

Posiadana wiedza, znajomość typu swojej sylwetki pozwala na wybór właściwego stroju kąpielowego, który uwydatni zalety naszego ciała, a skuteczne ukryje mankamenty.
Zdaniem ekspertów z Boutique – kobiety o typie figury jabłka zazwyczaj ukrywają swój brzuch, posiłkując się, w tym celu jednoczęściowym kostiumem w nieco ciemniejszych kolorach. Kobiety te, mogą też zdecydować się na tankini – dwuczęściowy zestaw fig i koszulki na ramiączkach. Panie o figurze gruszki nie powinny wybierać majtek nadto wyciętych ani też z wiązaniami po bokach. Dobrze, by unikały tych wzorzystych, które optycznie powiększają, a stawiały na gładkie ciemne. Aby nie wyglądać nudno i monotonnie warto przyciągnąć uwagę intrygującą i nietypową górą stroju – w ciekawe wzory, czy zdobienia. Niewycięte figi można też zamienić na np. majtki z wysokim stanem.

Za znajdujące się w najlepszym położeniu, uważane są panie o typie figury klepsydry – sylwetki doskonałej. Pozwolić sobie one mogą na właściwie każdy rodzaj stroju kąpielowego – zarówno ten jedno, jak i dwuczęściowy. Warto wybrać taki, który podkreśli kobiece kształty sylwetki.
Czemu by nie postawić na ciekawe bikini albo, tak modne w tym sezonie monokini, czyli dosyć skąpy, mocno wycięty, szczególnie w talii – strój jednoczęściowy. W zdecydowanie trudniejszej sytuacji znajdują się kobiety o typie figury prostokąta, ale i dla nich jest rozwiązanie. Wybierając strój należy wybrać ten maskujący ramiona – z szerokimi ramiączkami i – w zależności od wielkości biustu – przy małym – we wzory lub z nadrukami. Przy dużym biuście zaleca się wybrać gładką górę o stonowanych kolorach, a jeśli chodzi o dół – mocno wycięte majtki, które optyczne wyszczuplą uda.

O czym należy pamiętać przy wyborze kostiumu kąpielowego?

Oprócz doboru stroju kąpielowego, pasującego do kształtu i typu naszej sylwetki, warto zwrócić uwagę na kilka innych, dosyć istotnych elementów. Przede wszystkim, dobrze jest zachować proporcje w stroju. Jeśli stawiamy na bikini, niech elementy stanika, jego wzory, barwa równoważą się z dołem.

Kolejną, istotną kwestią jest odpowiedni dobór rozmiaru. Jeśli kupujemy kostium dwuczęściowy, sprawdźmy czy ten sam rozmiar majtek i stanika jest równie wygodny. Ponadto, zadziałajmy kolorami i wzorami. Powszechnie bowiem wiadomo, że ciemne barwy wyszczuplają, kolory i wzory eksponują i optycznie powiększają.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.