Pranie czarnych ubrań nie jest tak łatwe, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Okazuje się bowiem, że ubrania w kolorze czarnym potrzebują nieco więcej uwagi, ponieważ ich pranie w nieodpowiedni sposób może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w barwie. Jeżeli więc jesteś osobą, która lubi czarne ubrania, to sprawdź, jak prawidłowo je prać, by można się było nimi cieszyć przez długie lata.

Na co zwrócić uwagę przy praniu czarnych ubrań?

Czarne ubrania wyglądają zazwyczaj bardzo dobrze na większości osób, dlatego są tak popularne. Niestety głębia czarnego koloru może zostać szybko stracona w wyniku nieprawidłowego prania. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby nie prać czarnych ubrań zbyt często. Im większa liczba kontaktów z detergentem, tym większa szansa na to, że czarny kolor po prostu wyblaknie.

Przed każdym praniem warto zawsze dokładnie przeszukać kieszenie, aby chusteczki czy paragony nie dostały się do prania, ponieważ mogą one doprowadzić do poważnych zniszczeń. Ubrania czarne dobrze też jest prać wyłącznie razem, bez odzieży w innych kolorach. Aby zapewnić najlepsze efekty podczas prania, możesz również dodać specjalny płyn, który pozwoli wydobyć głębię koloru – znajdziesz go m.in. w zestawie Ludwik do prania i odplamiania kolorowych tkanin.

Płyn wspomagający pranie czarnych ubrań

Nawet rozdzielanie prania na kolory nie zniweluje ryzyka wyblaknięcia czarnych tkanin. Ważne jest również to, aby prać takie ubrania w niskich temperaturach i na delikatnym trybie. Jednak barwnik z materiału zawsze będzie się w jakimś stopniu wypłukiwał, chyba że zastosujesz specjalny środek, który utrzyma pigment we włóknach tkanin.

Ciekawą propozycją jest zestaw Ludwik do prania i odplamiania tkanin kolorowych, który bardzo dobrze sprawdza się w przypadku czarnych tkanin. Produkty wchodzące w skład zestawu przede wszystkim usuwają uporczywe plamy i zabezpieczają tkaniny przed utratą koloru. Możesz też być pewien, że po wyciągnięciu z pralki, Twoje ubrania będą pięknie pachnieć.

Dlaczego warto wybierać produkty do prania Ludwik?

Zestaw składa się między innymi z kapsułek oraz żelu. Żel nadaję się do stosowania we wszystkich typach pralek oraz przy praniu ręcznym. Produkt marki Ludwik to niezwykle skuteczny i łatwy w użyciu detergent, który w odpowiedni sposób ochroni Twoje czarne ubrania przed utratą koloru. W zestawie można znaleźć 32 sztuki kapsułek oraz 1,5 litra żelu, 650 g odplamiacza oraz chusteczki przeciw farbowaniu.

Wszelkie informacje na temat tego, jak należy używać tych środków, znajdziesz na opakowaniu. Marka Ludwik od lat dostarcza na rynek dobrej jakości produkty, dlatego możesz być pewien, że i ten zestaw sprosta Twoim wymaganiom.