Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Implanty w stomatologii mogą stanowić skuteczny sposób w uzupełnianiu braków w uzębieniu pacjentów. Dzięki implantologii możemy odzyskać zarówno piękny, nieskazitelny uśmiech, jak i zapobiec ewentualnym negatywnym zmianom i schorzeniom w obrębie zgryzu i jamy ustnej. Co powinniśmy wiedzieć o implantach i czym jest nowa technologia w tej dziedzinie – Biomet 3i?

Implanty i nowe technologie

Implanty pełnią w jamie ustnej rolę brakującego zęba. Procedura ich wszczepienia wymaga jedynie znieczulenia miejscowego i jest przeprowadzana w gabinecie stomatologicznym. Kompletny implant dentystyczny jest zaopatrzony w koronę, która wygląda, jakby była pokryta taką samą powłoką szkliwną, jak sąsiednie zęby naturalne. Korona przymocowana jest do łącznika lub filara protezy, która stanowi odpowiednik rdzenia z zębiny. Filar jest przytwierdzony do implantu tytanowego, który zakotwiczony jest w kości szczęki i pełni rolę korzenia zastępczego zęba.

Dzięki postępującym nowym technologiom możemy jeszcze lepiej dbać o stan naszej jamy ustnej i cieszyć się kompletnym uzębieniem do późnej starości. Od ponad 20 lat implantologia prężnie rozwija się i daje nam coraz lepsze możliwości dbania o doskonały wygląd zębów. Doskonałym przypadkiem postępu może być nowy implant firmy Biomet 3i.

Dlaczego Biomet 3i?

Produkcję implantów Biomet 3i rozpoczęto już ponad 20 lat temu. Przy tworzeniu implantów wykorzystano kompleksową wiedzę z zakresu periodontologii – nauki o aparacie zawieszeniowym zęba – i ortopedii. Implanty Biomet 3i to pionier i jeden z najbardziej uznanych produktów wykorzystywanych w implantologii, który do produkcji wprowadził rewolucyjną nanotechnologię.

Dzięki innowacyjności implanty mogą być z powodzeniem stosowane nawet w przypadku najbardziej trudnego i skomplikowanego leczenia. Biomet 3i w swojej produkcji stawia na zmaksymalizowanie komfortu pacjentów, wytrzymałość i uproszczenie procedur implanto-protetycznych. W klinice stomatologicznej Smile Design Clinic specjaliści korzystają z implantów Biomet 3i, dzięki czemu można bez przeszkód skorzystać z oferty najlepszych jakościowo implantów. Dokładny plan leczenia zostaje opracowany przez lekarza bezpośrednio z pacjentem na podstawie jego indywidualnych potrzeb i dolegliwości.

Zalecenia pozabiegowe w implantologii

Pomyślny proces zaaplikowania implantów i odpowiednia ich pielęgnacja stanowią warunek do pomyślnego użytkowania. Bezpośrednio po zabiegu należy dostosować się do konkretnych wytycznych, aby zachować i utrzymać jak najlepszy efekt. W okresie pozabiegowym stosuje się antybiotykoterapię i środki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza.

Zaleca się także zimne okłady, stosowanie miękkiej szczoteczki pozabiegowej i płukanie ust płynem zaleconym przez lekarza. Na jakiś czas powinno wprowadzić się miękką dietę, zmniejszyć aktywność fizyczną i zrezygnować z uprawiania sportu do momentu zdjęcia szwów (w pierwszym tygodniu po zabiegu należy całkowicie wyeliminować wysiłek fizyczny). Obowiązkowe jest także regularne odbywanie wizyt kontrolnych i stosowanie się do wszystkich zaleceń przekazanych przez specjalistę.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.