Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Aparat na zęby Incognito, został stworzony przez dr Dirka Wiechmanna z Bad Essen w Niemczech. Wynalazek stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Jest to innowacyjny produkt, dzięki któremu wady zgryzu leczy się w niewidoczny sposób, ponieważ umiejscowiony jest po wewnętrznej stronie uzębienia. Szeroki uśmiech już nigdy więcej nie będzie krępującym gestem! Nazwa tego aparatu lingwalnego (tj. językowego) nawiązuje do jego największej zalety, czyli niewidoczności elementów konstrukcyjnych.

Wykonanie

Aparat Incognito opracowany został z najwyższej jakości materiałów. Zamki stanowią stop złota i irydu, dzięki czemu łatwiej dopasować je do indywidualnych potrzeb pacjenta. Aparat świetnie dostosowuje się do budowy konkretnych zębów, przez co optymalnie do nich przylega. Złoto daje możliwość niezwykle precyzyjnego uformowania tzw. slotów zamków, które są bardzo istotnymi elementami, odpowiedzialnymi za właściwe przemieszczanie zębów. To przez sloty przeprowadzany jest łuk ortodontyczny.

Rozmiar części aparatu został ograniczony do koniecznego minimum. Taki zabieg ma służyć zarówno komfortowi użytkownika, jak również polepszyć niewidoczność konstrukcji. W wyniku tak pomyślanych rozwiązań, pacjent dużo łatwiej adaptuje mowę, co bywa zazwyczaj problematyczne, jeśli chodzi o inne aparaty. Dodatkowo produkt nie wywołuje absolutnie żadnych reakcji alergicznych – w ogóle nie zawiera w swoim składzie uczulającego niklu.

Dla kogo?

Rewolucyjny aparat Incognito przeznaczony jest praktycznie dla wszystkich ludzi, niezależnie od wieku i płci – przy zastrzeżeniu, że dzieci muszą posiadać już stałe uzębienie. Skutecznie radzi on sobie z leczeniem nawet skomplikowanych wad zgryzu. Ekskluzywny produkt tworzony jest dla konkretnego modelu zębów danego użytkownika, w czym pomagają zaawansowane technologie komputerowe. Każdy element aparatu jest zatem jedyny i unikatowy. Produkcja ma miejsce w specjalistycznym laboratorium w Niemczech, gdzie pracują przy nim wybitni eksperci. Najwyższy poziom wykonania gwarantuje sam pomysłodawca tego wyjątkowego, budzącego zachwyt aparatu.

Zalety

Aparat na zęby Incognito wyróżnia się:

  • całkowitą niewidocznością,
  • skutecznym leczeniem każdej wady zgryzu,
  • precyzją, która zapewnia indywidualne dopasowanie,
  • brakiem ograniczeń wiekowych,
  • zapewnieniem ogromnego komfortu kuracji,
  • możliwością skrócenia czasu jego noszenia.

W Polsce ten rodzaj aparatu stałego jest stosunkowo mało znany, ale obecnie coraz więcej ortodontów interesuje się jego licznymi pozytywnymi właściwościami, a kliniki stomatologiczne wprowadzają go do swoich ofert. Słusznie! Naprawdę warto zapewnić sobie ten niecodzienny luksus po to, aby w estetyczny sposób pozbyć się różnorodnych wad, które nie dają spokoju naszym zębom. Wygoda i efektywność to podstawowe cele aparatu Incognito, który z imponującą klasą walczy o nasz prawidłowy zgryz.

Więcej informacji o tym nowatorskim aparacie znajdziesz na stronie internetowej warszawskiej kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.