Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Medycyna estetyczna cieszy się ogromną popularnością nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Zabiegi medycyny estetycznej, które dzisiaj są oferowane, to zarówno mało inwazyjne i zajmujące niewiele czasu ingerencje, jak i poważne operacje, które wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. Tak szeroka oferta sprawia, że każda kobieta znajdzie dla siebie zabieg idealny. Coraz więcej mieszkanek naszego kraju decyduje się na skorzystanie z zabiegów, których zadaniem jest poprawa wyglądu skóry czy korekcja określonych części ciała. Na jakie zabiegi medycyny estetycznej najchętniej decydują się Polki?

Blefaroplastyka, czyli laserowa korekcja powiek

To bez wątpienia jeden z częściej wykonywanych zabiegów. Najczęściej zabieg ten wykonywany jest u kobiet, które przekroczyły już pięćdziesiąty rok życia i zmagają się z problemem opadających powiek. Wśród pacjentek zdarzają się jednak i stosunkowo młode panie, u których taka budowa powieki wynika z cech anatomicznych. Bez względu na podłoże zmian nie da się ich ukryć makijażem. Laserowa korekcja powiek okazuje się więc być w tym przypadku jedynym rozwiązaniem. Zabieg jest bezpieczny i nie należy się go obawiać.

Usuwania zmarszczek

Zmarszczki w istotny sposób wpływają na wygląd twarzy. Są jednocześnie najbardziej dostrzegalną oznaką starzenia się skóry. Wiele kobiet nie akceptuje zmarszczek nie tylko na swojej twarzy, ale również szyi. Dzisiaj medycyna estetyczna usuwa lub spłyca zmarszczki, sięgając po rozmaite metody. Hitem jest kwas hialuronowy, który stanowi doskonały wypełniacz zmarszczek. Jego wstrzyknięcie nie tylko likwiduje zmarszczki, ale również doskonale nawilża skórę. W efekcie staje się ona promienna, rozświetlona, po prostu młodsza!

Zabiegi laserowe

Każda szanująca się klinika medycyny estetycznej dysponuje wysokiej jakości laserem, który pozwala na wykonywanie rozmaitych zabiegów. Światło lasera okazuje się być niezastąpione w przypadku przeróżnych problemów skórnych. Uszkadza ono nieprawidłowe komórki skóry, stymulując produkcję nowych, a tym samym przyczynia się do rozwiązania problemu pacjentki. Za pomocą lasera, specjaliści medycyny estetycznej rozprawiają się dzisiaj z:
bliznami – laser jest skuteczny w leczeniu zarówno blizn oparzeniowych, jak i tych będących pozostałością po trądziku;
naczyniakami – seria zabiegów sprawia, że naczyniak staje się w zasadzie w ogóle niewidoczny, w przypadku mniej zaawansowanych zmian może on całkowicie zniknąć;
rozstępami – zabiegi laserowe likwidujące rozstępy to zbawienie dla kobiet po ciąży.
Zabiegi z wykorzystaniem lasera nie należą do najprzyjemniejszych. Podczas zabiegu pacjentce towarzyszy uczucie pieczenia i szczypania. Nasilenie dolegliwości bólowych jest różne w zależności od miejsca, które objęte jest zabiegiem. Trzeba jednak pamiętać, że laser pozwala osiągnąć naprawdę spektakularne efekty, które warte są kilku łez. Stosowane żele znieczulające oraz specjalne chłodzące urządzenia zmniejszają nieco dotkliwość odczuć w czasie zabiegów laserowych.

Ginekologia laserowa

Dzisiaj kobiety borykające się z problemem nietrzymania moczu wiedzą już, że mogą udać się do gabinetu lekarza ginekologa i poddać się zabiegowi laserowemu. Do tego celu wykorzystuje się między innymi laser Mona Lisa Touch. Krótki i całkowicie bezbolesny zabieg z użyciem tego lasera sprawia, że nietrzymanie moczu znika, a zewnętrzne narządy płciowe zostają zregenerowane.

Medycyna estetyczna to niewątpliwie ukłon w stronę piękna. Korzystanie z zabiegów, które ma do zaoferowania, z całą pewnością nie jest czymś, czego należałoby się wstydzić.

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.