Rozszerzone naczynia krwionośne? Dzięki laseroterapii przestaną być problemem

Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.
Zmiany na skórze w postaci prześwitujących przez naskórek naczynek krwionośnych to zmartwienie wielu osób. Pierwszym symptomem powstających z biegiem czasu teleangiektazji jest tzw. rumień – charakterystyczne zaczerwienienie pojawiające się szczególnie na twarzy, szyi, dekolcie bądź na nogach. Purpurowy ślad zwykle ustępuje na jakiś czas, aby w najmniej odpowiednim momencie powrócić na określony obszar skóry i zagościć tam na stałe. W wyniku nadmiernego ciśnienia krwi w naczynkach powstają widoczne i nieestetyczne zmiany w układzie naczyniowym skóry. Bez obaw współczesna medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z tego rodzaju problemami.
Przyczyny powstawania podskórnej “pajęczynki”
Czerwona siateczka przebijająca się przez warstwę skóry to dolegliwość pojawiająca się głównie na twarzy. Według ekspertów z Medbeauty z tą przypadłością boryka się ponad 50% populacji. Cierpią na nią w większości kobiety. Wpływ na zaistniały problem mają uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednie zabiegi pielęgnacyjne skóry lub ich brak, ekspozycja skóry na działanie wiatru, słońca, dużych amplitud temperatur oraz wysoka wilgotność powietrza.
Kto może skorzystać z zabiegu i na czym polega przezskórne zamykanie naczyń krwionośnych?
Osoby zmagające się z dolegliwością rozszerzonych naczyń krwionośnych, cierpiących na naczyniaki (hemangiomę), zmiany wrodzone Port Wine Stain oraz drobne żylaki mają szansę odmienić swoje życie i zadbać o estetyczny wygląd swej skóry dzięki metodzie laserowego zamykania nawet 4 mm naczynek, tak jak ma to miejsce w klinice Medbeuty dr Kępy:
Zastosowanie innowacyjnego Lasera Salsa 120, legitymującego się certyfikatem CE, przyniesie pacjentom oczekiwane efekty po wykonaniu 2-5 zabiegów w niespełna kilka miesięcy. Laser Salsa 120 wykorzystuje mechanizm selektywnej termofotolizy, który polega na potraktowaniu zaczerwienionego miejsca wiązką światła lasera, pochłanianego przez hemoglobinę (czerwony barwnik krwi). Następnie energia światła przekształcana jest w energię cieplną, która niszczy naczynie krwionośne od środka. Metoda ta jest nieinwazyjna wobec innych struktur w organizmie, a zniszczone naczynie jest wchłaniane przez ustrój. Cały zabieg jest niemal bezbolesny, gdyż nowoczesny system znieczulający Cryo – T COOLER ogranicza do minimum uszkodzenia skóry podczas działania na nią wysokimi temperaturami.
Kiedy nie należy decydować się na laserowe usuwanie naczyń krwionośnych?
Zabiegu laserowego zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych powinny unikać w szczególności kobiety w ciąży, osoby chorujące na cukrzycę lub bielactwo bądź ci, którzy przyjmują leki lub zioła światłouczulające, B – karoten, aspirynę i preparaty przeciwzakrzepowe. Wystrzegajmy się stosowania samoopalaczy i kremów z retinolem oraz korzystania z solarium. Zabieg należy odłożyć, jeśli do sugerowanej partii ciała wdarła się infekcja.
Postępowanie po laseroterapii
Po zabiegu laserowego zamykania naczyń krwionośnych należy unikać słońca i chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Zastosowanie odpowiednich kremów z filtrami powinno ochronić skórę przed ewentualnymi przebarwieniami. Kilka dni po wykonanym zabiegu laseroterapii zamiast kremów wysuszających i środków mogących podrażnić skórę, specjaliści z Medbeauty zalecają używanie preparatów wspomagających gojenie. Unikajmy przegrzewania skóry na saunach i zwracajmy uwagę na zwiększający przepływ krwi wysiłek fizyczny. Po laseroterapii ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry w formie stosowania środków wspomagających obkurczanie naczyń krwionośnych i wzmocnienie ich, a także poprzez wzbogacenie organizmu w witaminy B2, PP i C.
Więcej na temat laseroterapii oraz innych zabiegów stosowanych w ramach kliniki medycyny estetycznej Medbeauty Aesthetic Clinic dr Kępa można znaleźć pod adresem.
Artykuł został znaleziony w archiwum wcześniejszej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.