Wyroby uciskowe stosowane w terapii żylaków, czyli pończochy, rajstopy i podkolanówki są oferowane w różnych klasach kompresji. Dla kogo przeznaczone są wyroby oznaczone klasą 2?

Jak działają pończochy, rajstopy i podkolanówki uciskowe?

Za pomocą odpowiednio dobranych wyrobów jak rajstopy, podkolanówki oraz pończochy medyczne uciskowe można niwelować dolegliwości towarzyszące niewydolności układu żylnego nóg.

Działanie terapeutyczne wyrobów uciskowych tego typu polega na kompresjoterapii, czyli na właściwym ucisku – kompresji, co powoduje obniżenie średnicy żył i przywrócenie właściwego działania ich zastawek żylnych. W rezultacie dochodzi również do szybszego krążenia krwi, co zmniejsza ryzyko bólu, obrzęku i zmian żylnych.

2 klasa kompresji – dla kogo?

Wyroby uciskowe stosowane w celu zmniejszenia żylaków i innych dolegliwości żylnych są oferowane w różnych klasach kompresji oznaczanych jako 1, 2 oraz 3. Różnią się one od siebie stopniem nacisku, a tym samym swoim działaniem i przeznaczeniem. Dla kogo wskazana jest 2 klasa kompresji?

W przypadku wyrobów uciskowych 2 klasa kompresji odpowiada 23-32 mm Hg, co określane jest jako średnia kompresja.

Wyroby uciskowe z 2 klasą kompresji zalecane są między innymi przy:

  • przewlekłej niewydolności żylnej
  • średnich i dużych żylakach
  • średnich obrzękach nóg
  • po zabiegach jak skleroterapia, chirurgiczne usunięcie żył
  • ciąży i jednocześnie występujących żylakach
  • zakrzepowym zapaleniu żył
  • zatorowości żył głębokich
  • przebytej zakrzepicy żylnej w celach profilaktycznych

Uwaga! Stopień kompresji powinien być dopasowany przez specjalistę, na przykład lekarza flebologa!

Gdzie kupić wyroby przeciwżylakowe?

Aktualnie wyroby jak pończochy oraz rajstopy uciskowe 2 stopnia można kupić w wielu wariantach rozmiarowych i wzorniczych, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Sprzedaż wyrobów uciskowych prowadzą przede wszystkim sklepy medyczne, w których asortymencie można znaleźć pełną gamę tego typu produktów dedykowanych dla osób z dolegliwościami kończyn dolnych. Zamówienia na wyroby medyczne uciskowe można składać także przez internet.