Regularne korzystanie z balsamu do ciała sprawi, że skóra będzie dobrze nawilżona, odżywiona i będzie wolniej się starzała. Jak wybrać dobry balsam? Te porady pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego kosmetyku dla siebie!

Balsam do ciała. Czym kierować się przy jego wyborze?

Gama balsamów do ciała w ofercie sklepów może spowodować problemy z wyborem tego kosmetyku. Jak wybrać dobry balsam do ciała?

Przede wszystkim warto dopasować go do swojej skóry i jej potrzeb. Również warto zwrócić uwagę na wykorzystane do jego produkcji składniki, które wpływają na jego działanie. Oczywiście, bardzo ważne jest również uwzględnienie zapachu, gdy zależy nam na tym, by nadawał on skórze przyjemny aromat.

Dobry balsam do ciała nie musi jednak wcale dużo kosztować. W sklepach znaleźć można wiele przystępnych cenowo kosmetyków, które są bardzo skuteczne w pielęgnacji skóry całego ciała.

Rodzaje balsamów do ciała. Jak dobrać kosmetyk do swojej skóry?

Balsamy do ciała podzielić można na wiele kategorii zależnie od ich składników aktywnych. Jakie z nich warto wybrać?

– Balsamy nawilżające, odżywcze, regenerujące – najpopularniejsze balsamy do ciała, które polecane są dla skóry suchej, normalnej. Nawilżają ją i odżywiają, a także regenerują, dbając o jej odpowiednią kondycję.
– Balsamy kojące – polecane dla skóry wrażliwej, delikatnej, suchej. Zawierają składniki hipoalergiczne, dlatego nie przyczyniają się do zwiększonego ryzyka podrażnień, reakcji alergicznych.
– Balsamy ujędrniające, antycellulitowe – zawierają składniki, które poprawiają jędrność skóry, a także pomagają w redukcji cellulitu.
– Balsamy brązujące – dzięki nim można nadać skórze atrakcyjny, wakacyjny koloryt.

Kosmetyki pielęgnacyjne do ciała mogą mieć też różne formuły – nie tylko balsamów, ale też kremów, olejków, maseł, lotionów.

Balsam do ciała z dobrym składem. Co powinien zawierać?

Wybierając balsam, warto sprawdzić, jakie ma on składniki. Co powinien zawierać dobry kosmetyk?

Obecnie bardzo popularne są balsamy na bazie składników naturalnych jak oleje roślinne, masła roślinne, ekstrakty. Aby balsam skutecznie nawilżał, powinien mieć też substancje o działaniu higroskopijnym – mocznik, gliceryna, kwas hialuronowy, pantenol, alantoina.

Czego nie powinien zawierać dobry balsam do ciała? Najlepiej, by nie zawierał on składników jak silne konserwanty, na przykład parabeny, oleje mineralne, EDTA, formaldehyd.

Osoby, którym zależy na stosowaniu balsamów wegańskich, powinny również zwrócić uwagę na to, czy są one oznaczone symbolem „Vegan” i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

Jak stosować balsam do ciała?

Najlepiej jak najczęściej, czyli przynajmniej jeden raz w ciągu dnia, optymalnie po umyciu ciała.

Regularne używanie balsamów pozwala na odbudowanie zniszczonej bariery hydrolipidowej i utrzymanie skóry ciała w dobrej kondycji.