Wybudowanie własnego domu nie jest prostym przedsięwzięciem. Jak taka inwestycja wygląda kobiecym okiem?

Wybór projektu domu

Pierwszym krokiem, aby zrealizować marzenie o własnym domu, jest wybór jego projektu. Już na tym etapie można zauważyć różnice pomiędzy inwestorami a inwestorkami.

Mężczyźni najczęściej zwracają uwagę na kwestie techniczne, w tym na metraż, materiały, technologie. Z kolei budowa domu oczami kobiety opiera się głównie na sprawach estetyki i funkcjonalności.

Kobiety preferują projekty domów, które:

  • Mają tradycyjny styl, na przykład jak projekty domów z użytkowym poddaszem ze spadzistym dachem lub modne projekty domów w kształcie nowoczesnej stodoły, tzw. modern barn,
  • Oferują otwarte przestrzenie, na przykład mają salon połączony z aneksem kuchennym i korytarzem,
  • W planach zawierają dodatkowe pomieszczenia – garderobę, pralnię, spiżarnię,
  • Mają dużą łazienkę, którą można zmienić w domowy salon Spa,
  • Mają przestronny taras, na którym można wypoczywać z bliskimi.

Wyposażenie wnętrza

Bardzo ważnym etapem realizacji domu jednorodzinnego jest jego wyposażenie.

Dla kobiet aranżacja stanowi sposób na wyrażenie własnego gustu w wyglądzie otoczenia. Przeglądanie ofert producentów, porównywanie materiałów, dekorowanie – zwykle za wybór materiałów, mebli i ozdób odpowiedzialne są kobiety.

Wykończenie elewacji

Poza wykończeniem budynku od wewnątrz duże znaczenie ma również jego wygląd zewnętrzny. Ostateczny głos w tej sprawie także najczęściej należy do kobiety.

W podjęciu decyzji dużym wsparciem będzie wizualizacja elewacji domu wykonana w programie komputerowym. Można przygotować ją samodzielnie, ale najbardziej realistyczny efekt daje projekt elewacji z wizualizacją stworzony przez profesjonalne biuro specjalizujące się w takich usługach.

Aby otrzymać wizualizację, wystarczy tylko przekazać zdjęcia lub projekt domu, a specjalista zaproponuje ciekawe koncepcje wykończenia ścian budynku.